Cennik - Apartamenty w Sercu Olsztyna

Atrakcje

Olsztyn - stolica województwa warmińsko-mazurskiego, zwanego także krainą tysiąca jezior.

Przez miasto przepływają 4 rzeki: Łyna, Wadąg, Kortówka i Skanda. Największa z nich - Łyna stanowi południową granicę olsztyńskiego starego miasta. Wejście na stare miasto umożliwia między innymi most św. Jana Nepomucena znajdujący się 50 metrów od naszych apartamentów.

W granicach administracyjnych miasta leży obecnie 15 jezior. Obecnie na obszarze miasta funkcjonuje 5 oficjalnych kąpielisk. Cztery z nich na jeziorze Ukiel, zwanym Krzywym (główne kąpielisko - Plaża Miejska w Olsztynie przy ulicy Kapitańskiej znajduje się 2 km od naszych apartamentów).

W 5 minut dojdziemy pieszo do Parku Centralnego w Olsztynie, będącego jednym z ulubionych miejsc spotkań. Jest to nowoczesny i dobrze wyposażony park z fontannami i licznymi deptakami. Taki sam dystans dzieli od apartamentów Park Podzamcze (mieszczący się przy Zamku Kapituły Warmińskiej - miejscu, w którym Mikołaj Kopernik spędził sporą część swojego życia organizując obronę zamku przed najazdem Krzyżaków).

Olsztyn jest spokojnym miastem, doskonale nadającym się na urlop. Zapraszamy serdecznie do naszych apartamentów, znajdujących się w samym "Sercu Olsztyna", przy centralnie położonym Starym Mieście.


Zamek Kapituły Warmińskiej

300 m od apartamentów

Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie – wybudowany w połowie XIV wieku w stylu gotyckim przez kapitułę warmińską. Najsławniejszym mieszkańcem zamku był Mikołaj Kopernik, który pełnił obowiązki administratora.

Plaża miejska w Olsztynie

2 km od apartamentów

Plaża miejska robi wrażenie. teren wokół jeziora jest pięknie zagospodarowany. Piękne knajpki, bardzo wygodne przebieralnie, toalety, wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego, kąpielisko - a to wszystko w bardzo nowoczesnym i porządnym wydaniu.

Czarter sprzętu wodnego

2 km od apartamentów

Przy plaży miejskiej oraz restauracji Przystań przy jeziorze Ukiel zwanym "Krzywym" można wynająć sprzęt pływający. Olsztyńskie firmy oferują szeroką gamę sprzętu wodnego począwszy od kajaków, poprzez skutery wodne, aż po duże łodzie motorowe, często niewymagające zezwoleń ani patentów. Jeśli spędzić czas w Olsztynie - to koniecznie nad wodą!

Parki i tereny zielone

50+ m od apartamentów

Olsztyn słynie głównie z jezior oraz terenów zielonych. W samej okolicy starego miasta znajduje się kilkanaście parków, będących wspaniałym miejscem na spacery podczas ładnej pogody. Proponujemy spacery po parkach: Centralnym (200m od apartamentów), a także wielu innych znajdujących się w okolicy: Park Podzamcze, Miejski i inne.

Wycieczki rowerowe

Całę miasto i okolice

W wielu punktach miasta można wypożyczyć rowery korzystając z aplikacji mobilnych. Proponujemy aktywne zwiedzanie miasta tym właśnie środkiem lokomocji. Dla tych jeszcze bardziej aktywnych proponujemy dłuższe wycieczki w okolicach olsztyńskich jezior oraz lasów.

Leśne Arboretum w Kudypach

7 km od apartamentów

Cudowne alejki spacerowe, mostki, wodne oczka. Bardzo duża powierzchnia, przyroda zadbana, czysto. Idealne miejsce na spacer dla par, rodzin. Ciekawa atrakcja tak naprawdę na każdą porę roku.


Lista atrakcji dostępna także na stronie TripAdvisor.